Zgjerimi Leximi im: 10 Burimet e kam Ejani të Love

Posted by randfish

Historikisht, unë kam qenë mjaft i ngushtë në atë që kam lexuar në fushën e teknologjisë blogosphere dhe (pothuajse të gjitha SEO-stuff centrike). Ju mund të shihni listën e mia Firefox sidebar këtu, e cila nuk ka ndryshuar shumë që nga viti 2008 me përjashtim të blogs dhe seksionet e lajmeve. Por, gjatë 6 muajve të fundit, unë kam qenë jashtë zgjerimit të konsiderueshme dhe kanë zbuluar se ai shton një marrëveshje të madhe për bisedat unë jam në gjendje të marrin pjesë dhe të kontribuojnë për të, sidomos si SEOmoz vetë ka zgjeruar nga bota SEO të madhe teknologjisë dhe botë startup. Për Vitin e Ri, unë mendova se do të ndajnë disa nga burimet që kanë kontribuar në këtë më përpara dhe disa nga postimet e mia të preferuara / kontributet nga këto burime.

# 1 - Hacker News

(Http://news.ycombinator.com)

Hacker Lajme

Gjej gjëra të mira këtu më shumë se kudo tjetër, dhe diversitetit është mbresëlënëse, too. Tragjikisht, Hacker Lajme është edhe një vend për shumë e dezinformatave, frika, dhe neveri rreth SEO, por është e mirë për të marrë një kuptim për sa pjesa tjetër e botës ende teknologjisë shikime ngrohtë tona. Sinjal të zhurmës raport është më i lartë se në vendet si shijshme / popullor, subreddit teknologjisë ose Digg (e cila është bërë kryesisht e kotë të profesionistëve të teknologjisë si saj u larguan nga rrënjët e saj).

Një disa artikuj i kam gjetur përmes Hacker News përfshijnë:

# 2 - Një VC

(Http://www.avc.com)

AVC

Fred shkruan copa imponues vazhdimisht, gati asnjëherë nuk merr moralizues, është vetë-reklamuese në një mënyrë shumë të besueshme dhe më e dobishme dhe sjell deri tema unë nuk do të kishte menduar për pa atë. Shumica prej nesh nuk mund të ketë Fred mbi forumin, ose si një investitor, por ne mund të merrni në kokën e tij nëpërmjet tij blog dhe marrin pjesë më shumë në komente ka qenë një prioritet i imi për një kohë (ai është ndërtuar një komunitet të shquar në Komentet).

Disa nga postimet e preferuar:

# 3 - Chris Dixon

(Http://cdixon.org)

Cdixon.org

Kris, si Fred, jep propostions qartë kristal vlerë me postimet e tij. Dhe IMO, ai sinjal edhe më të lartë të zhurmës se sa ai Fred. Unë nuk pajtohem me atë gjithmonë në çdo gjë, por unë si mënyrën se si ai mendon për problemet, unë si ato ai sjell deri dhe unë mendoj se ai ka gishtin e tij mbi një çështje tepër pulsin e çfarë startups dhe teknologë (dhe marketers teknike si SEOs) janë të menduarit rreth dhe që kanë të bëjnë me të. Është një kënaqësi për të parë një post të ri nga Chris - këtu për të shpresuar se ai e bën shumë më tepër në vitin 2010.

Disa preferuarat përfshijnë:

# 4 - Techmeme

(Http://techmeme.com)

Techmeme

Techmeme është një zgjedhje e qartë, por është edhe vendimtar në listë. Në qoftë se nuk ishin për Techmeme, unë do të duhet të hidhem me ReadWriteWeb, pas Mashable dhe Techcrunch-nga-post, çdo ditë. Kurrë nuk na lënë, Gabe.

Asnjë mesazh i veçantë këtu - ka shumë më shumë në emrin, dhe shumë më tepër site updates shpejt për mua që të kujtojnë edhe të gjithë stuff madhe kam gjetur këtu. Megjithatë, unë do të them se unë rekomandoj m.techmeme.com për shfletim të lëvizshëm. Ka qenë një gëzim për të lëvizni nëpër çdo kohë gruaja ime merr ekstra-gjatë në sallën salcë në Anthropologie.

# 5 - Përgjigjet Të Startups

(Http://answers.onstartups.com)

Përgjigjet Në Startups

Nisur vetëm këtë tetor të fundit, Përgjigjet Në Startups është kthyer në një strehë për të mësuar më shumë për sfidat, problemet dhe pyetjet e sipërmarrësit të përballet në botë teknologji. Unë kam rekomanduar atë përpara, dhe në fillim të pjesë të madhe (dhe unë do të doja të bëjë më shumë se në të ardhmen), por nëse ju jeni duke kërkuar përgjigje nga folks shumë autoritar në një mënyrë të shkallëzuar, ky është vend. Unë jam i impresionuar me të vërtetë nga cilësinë e kontributeve shumë atje - sinjal për të zhurmës është shumë e jashtëzakonshme.

Disa prej më të mira përfshijnë:

# 6 - Daring Fireball

(Http://daringfireball.net)

Daring Fireball

Në botën time ideale, 5 vite nga tani, kur unë kam qenë vënë nga to do t'i kullotni nga dikush zgjuar dhe më të aftë, apo të blerë nga :-) Unë do të ketë një blog si ky. Disa shënime janë vetëm lidhje, disa janë të gjata dhe i zhytur në mendime dhe të gjitha janë interesante dhe me vlerë leximi. Author John Gruber gjithashtu sjell një sërë temash të ndryshme mrekullueshëm në faqen e internetit dhe ende disi, sinjal për zhurma mbetet i lartë.

Një zgjedh disa fundit:

# 7 - Steve Blank

(Http://steveblank.com)

Steve Blank

Disa nga postimet Steve nuk janë vetëm të rëndësishme, por të shërbejë që në fakt ndryshojnë drejtimin në radhët e ekzekutivit këtu në SEOmoz. Kjo është lavdërim të lartë, por në qoftë se ju lexoni ditar, ju do të shihni se çfarë dua të them. Steve's qenë atje, dhe përvojat e tij drejtuar paralelisht tronditës për çështjet me të cilat përballemi ose merak për në një bazë të rregullt. Edhe kur jam dakord me pikë, logjikë dhe mendim ai vë në postin e bën për të lexuar e madhe dhe një vështirë mendoj.

Disa prej tij më të mirë:

# 8 - NYTimes Më të sotëm

(Http://www.nytimes.com/gst/mostemailed.html)

NYTimes Most Popular

Përkundër problemeve financiare dhe institucionale, ato përballen, NYTimes ende nxjerrin përmbajtjen absolutisht fenomenale në pothuajse çdo fushë të jetës. Nga gatim në politikë, udhëtimet për shëndetin, nuk ka materiale të mahnitshme të jetë gjetur në Zonja Grey, dhe lista më është dërguar me email për të gjetur vendin më të mirë e më të mirë.

Disa preferuarat:

# 9 - Venture Hacks

(Http://venturehacks.com)

Sipërmarrje Hacks

Kur unë isha jashtë duke u përpjekur për të ngritur një raund të dytë të VC këtë verë (gabim i madh - më shumë se në një post të ardhmen), përmbajtja historike Venturehacks ishte e paçmueshme. Megjithatë, duke vizituar faqen e bëri të kuptoj se sa shumë gjëra të mira nuk është se nuk ka të bëjë vetëm për ata që aktualisht ngritjen e fondeve. Ata kanë marrë disa shkrimtarë seriozisht e madhe / kontribuesve, intervistat e paçmueshme dhe trajtimin e subjekteve të vështira.

Preferuarat e mia personale kohët e fundit ishin:

# 10 - Twittersphere

(Http://twittersphere.com)

Twittersphere

Që ata nuk do të publikojë arkivat (tipar më frustruese), unë jam i paaftë për të treguar se sa cool off këtë faqe është dhe ka qenë gjatë disa muajve të fundit, por provoni vetëm një herë disa vizita në ditë për disa javë të ardhshme dhe ju do të shihni. Është shquar si shumë gjëra të mira merr-tweeted ri (dhe si junk shumë - sinjal të zhurmës është rreth 15%, që është ende mirë që është e lehtë të skremuar dhe konsumojnë në do). Ju gjithashtu mund të merrni një sens për grafik Twitter se sa e rëndësishme është lidhja me motorë përmes Twittersphere - një shumë faqe që kanë lidhje 0 do të ketë mijra të tweets shumë shpejt.


Nga ana juaj! Me gjithë qejf për të parë vendet e botës jashtë SEO që ju japin vlerën më të madhe profesionale (dhe unë jam i sigurt pjesën tjetër të lexuesve tanë do shumë). Ndjehen të lirë për të lidhur rënie edhe për veten, aq kohë sa është e rëndësishme :-)

A ju pëlqen këtë post? Po Jo

Zgjerimi Leximi im: 10 Burimet e kam Ejani të Love

Tags:

0 Komente

Ju mund të jetë i pari për të lënë një koment.

Leave a Comment

XHTML: Mund të përdorni këto tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>